Aktualności

Uprzejmie informujemy, że od 10.01.2012 badania oczu zwierząt towarzyszących możecie Państwo wykonać w następujących ośrodkach:
* Ośrodek Okulistyki Weterynaryjnej w Przychodni Viva we Wrocławiu
* Przychodnia weterynaryjna „Trzebnicka” s.c. w Trzebnicy

Natomiast właścicielom koni proponujemy wizyty okulistyczne wyjazdowe na terenie całego kraju oraz możliwość konsultacji stacjonarnych i wykonywania zabiegów operacyjnych w ośrodkach dysponujących w pełni wyposażoną salą operacyjną do przeprowadzenia bezpiecznego znieczulenia ogólnego.

***

Czy wiecie, że botox może służyć do korekcji zeza u psów? Już w 2009 roku zespół Uniwersytetu w Las Palmas de Gran Canaria opisał korekcję wady za pomocą botoksu u trzech psów rasy mops 🙂

***

Pragnę poinformować, że  oferta leczenia operacyjnego chorób oczu koni została poszerzona o możliwość implantacji cyklosporyny oraz witrektomię. Metody te są stosowane z powodzeniem w terapii ślepoty miesięcznej i gwarantują zachowanie wzroku u zwierzęcia dotkniętego tym schorzeniem.  Dobór metody jest indywidualny a kwalifikacja do zabiegu powinna być poprzedzona specjalistycznym badaniem okulistycznym. Zachęcam właścicieli oraz prowadzących lekarzy weterynarii do kontaktu z nami. Z chęcią odpowiem na wszystkie pytania.